NEKROLOG

Komunikaty | 2020-09-02 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 01 września 2020 roku po ciężkiej chorobie odszedł na zawsze Śp. mgr Bogumił Antoniewski – Legenda Polskiego Związku Wędkarskiego nie tylko Okręgu przemyskiego ale znacznie wcześniej Okręgu PZW w Rzeszowie.

Bazę doświadczeń Zmarłego i dowód szczególnej pasji wędkarskiej, trudu i poświęcenia osobistego stanowiła aktywna, społecznie wykonywana działalność w powyższych strukturach, przez ponad 50 lat, będąca historycznym już wkładem w rozwój wędkarstwa polskiego. Początkiem lat 70-tych ubiegłego stulecia rozpoczą działalność w Zarządzie Koła Miejskiego PZW w Przemyślu, czynnie uczestnicząc następnie w życiu organizacji związkowej jako:

• Członek w Radzie Gospodarczej MZGRW w Rzeszowie (1975r.),

• Viceprezes Zarządu Okręgu PZW w Rzeszowie (1977-1980r.),

• inicjator i organizator Założycielskiego Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów PZW w Przemyślu (06.11.1980r.) z utworzeniem ostatecznie Okręgu PZW w Przemyślu (22.02.1981r.),

• Prezes Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu, pełnioną przez osiem 4 letnich kadencji władz i organów (1981-2013r.),

• Delegat na Krajowy Zjazd Delegatów w Warszawie (w kadencjach IV – VIII) i okresowo Członek Zarządu Głównego PZW,

• Honorowy Członek PZW,

• Honorowy Prezes Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu,

• Dyrektor Biura Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu od 2013 roku do 2019 roku

Zawsze wykazywał ogromną dbałość i zaangażowanie na rzecz dobrej współpracy z wszystkimi członkami i organami Statutowymi PZW Okręgu przemyskiego, funkcjonującymi na terenie obejmującym obszar byłego woj. przemyskiego a także na rzecz współpracy z Zarządem Głównym PZW i Okręgami sąsiednimi. Z wielką konsekwencją walczył o zapewnienie trwałości istnienia Okręgu PZW w Przemyślu skupiającego około 6000 członków, zachowanie płynności finansowej Okręgu i ochronę środowiska naturalnego.

Będzie przez nas zapamiętany jako Człowiek prawy, dobry, uczciwy, zawsze elegancki wyrozumiały, Kolega i Przyjaciel.

Polski Związek Wędkarski ponosi ogromną stratę wraz z odejściem Śp. Bogumiła Antoniewskiego.

Cześć Jego Pamięci.

Zarząd Okręgu